Budynek Firmy Irmek

foto. Bogusł‚aw Sacharczuk

 

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe IRMEK powstało w 1986 roku. Z jednoosobowej firmy rozrosło się do zakładu zatrudniającego ponad 100 osób.

Główna siedziba mieści się w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Borowskiego 1A, w której działamy od 1993 roku Posiadamy też Zakład w Lubniewicach przy ulicy Skwierzyńskiej 2 oraz w Dobiegniewie przy ulicy Polnej. W Lubniewicach prowadzimy Hurtownię Materiałów Budowlanych oraz szwalnię.

W Dobiegniewie mamy małą szwalnię. Zakładem Pracy Chronionej jesteśmy od 1995 roku. Podstawową formą działalności jest szycie odzieży, szyjemy różne rodzaje odzieży roboczej, sportowej oraz konfekcje. Drugą dziedziną jest handel artykułami BHP. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który umożliwia nam utrzymanie wysokiej jakośi i wydajności. Przekłada się to na wykonywanie przeszyć dla kontrahentów z Niemiec i Holandii. W szyciu odzieży i artykułów dla straży pożarnej w Niemczech, a do Holandii rękawic wykorzystywanych w hodowli fretek.

Ponadto wykonujemy usługi w zakresie:

  • wykroju elementów ze skóry,
  • szycie regałów tkaninowych, zasłon i plandek przemysłowych,
  • haftu komputerowego,
  • krojenia tkanin.

 

Właściciel
Ireneusz Smalec

 

Zakupiliśmy nowoczesną hafciarkę komputerową.

hafciarka

Wydatki zwązane z inwestycją oraz zakupem wyposażenia dla projektu pt. "Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstwa IRMEK poprzez zakup hafciarki komputerowej", są współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w latach 2001 - 2013.

Dzięki programowi zwiększyliśmy ofertę usługi o: spodnie jeans z haftem, koszule z wyhaftowanym wzorem, rękawice zimowe z haftowanymi aplikacjami, czapki z haftowanymi aplikacjami, ręczniki z haftowanymi aplikacjami, gotowe aplikacje do naszycia na ubraniach, pościel z haftem, poduszki dekoracyjne, kurtki z haftem.

Przedsiębiorstwo wprowadziło nowe uługi: haftowanie wzorów na gotowych ubraniach roboczych, haftowanie na koszulach zleceniodawcy, wykonywanie aplikacji gotowych do naszycia, projektowanie dla zamawiającego aplikacji do haftowania, usługowe haftowanie elementów do obuwia, haftowanie etykiet, haftowanie na skórze dla tapicerów, wykonywanie tarcz szkolnych.